Як захистити покриття радіаторів?

Як захистити покриття радіаторів?

Готуємося до опалювального сезону. Як пофарбувати радіатори опалення?

У всіх емалей для радіаторів є загальні вимоги: вони повинні захищати металеві поверхні від корозії, не жовтіти та не відшаровуватися під дією високої температури. Для фарбування металевих труб і радіаторів краще використовувати спеціальні лакофарбові матеріали, розроблені якраз для цих цілей.
Серед асортименту бренду «Miks color» є продукти як на алкідній, так і водно-дисперсійні, які призначені для фарбування радіаторів опалення:

  • Емаль алкідна для радіаторів «Miks color» – була розроблена спеціально для металевих поверхонь. Вона має покращенні фізико-механічні властивості та здатна витримувати температуру до 80 градусів.
  • Емаль акрилова для радіаторів «Miks color a», є екологічно чистим продуктом. Вона стійка до підвищених температур не більше 110 градусів, швидковисихаюча (час висихання 3 години).

Не рекомендується фарбувати розігріті системи опалення і включати їх до того моменту, як емаль висохне!

Підготовка поверхні:
Робоча поверхня повинна бути сухою, ретельно очищеною від пилу, іржі, окалини, жирових та інших забруднень.
Якщо раніше поверхня не була пофарбована, то слід її ретельно очистити від всіх забруднень і знежирити.
З раніше пофарбованої поверхні видалити стару фарбу яка відшарувалася, а також слабо зв’язані шари до міцної основи механічним (скребок, щітка), термічним (фен гарячого повітря, інфрачервоне випромінювання) або хімічним (засоби видалення фарби) способом.
Для досягнення кращої адгезії (прилипання) раніше покриту масляною або алкідною фарбою, поверхню обробити шліфувальною шкуркою до матовості.
Металеву поверхню ретельно очистити від іржі щіткою по металу, шліфувальною шкуркою. Для кращого видалення іржі, перед використанням механічних засобів, можна використовувати хімічні засоби для видалення іржі.
Фарбування:
Радіатори фарбуємо пензлем (рідше за допомогою фарборозпилювача або валика – це менш зручно) в 1-2 шари. Про пензель варто поклопотатися заздалегідь – залежно від того, який встановлений у Вас радіатор – може бути найбільш зручним пензель на довгій ручці або, навпаки, на маленькій, товстий або тонкий.
Якщо фарба наноситься в два шари, то після повного висихання першого шару радіатор необхідно обробити наждачним папером.
І остання порада – не фарбуйте крани радіаторів, оскільки фарба заважатиме їх використанню.